Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Peshpeg: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Peshpeg
(view source)
Revision as of 23:06, 18 March 2017
37 bytes removed
,
18 March 2017
m
→Postpositions
Revision as of 23:05, 18 March 2017
(
view source
)
Anyar
(
talk
|
contribs
)
m
(
→Postpositions
)
← Older edit
Revision as of 23:06, 18 March 2017
(
view source
)
Anyar
(
talk
|
contribs
)
m
(
→Postpositions
)
Newer edit →
Line 185:
Line 185:
! Locative
! Locative
| =kī <br/> =ki
| =kī <br/> =ki
|-
! Inessive **
| =kīr <br/> =kir
|-
|-
! Instrumental
! Instrumental
Anyar
5,468
edits