7,012
edits
(→Case) |
|||
Line 85: | Line 85: | ||
|- | |- | ||
! 1S | ! 1S | ||
| ana || anú ||kiisha || kiíshi || kiishoo || | | ana || anú ||kiisha || kiíshi || kiishoo || kiishah || kiishas || kiishal || kiishad | ||
|- | |- | ||
! 2SM | ! 2SM | ||
| ata || atú ||kaaha || kaáhi || kaahoo || | | ata || atú ||kaaha || kaáhi || kaahoo || kaahah || kaahas || kaahal || kaahad | ||
|- | |- | ||
! 2SF | ! 2SF | ||
| ati || atí ||taati || taáti || taatii || | | ati || atí ||taati || taáti || taatii || taatiih || taatis || taatil || taatid | ||
|- | |- | ||
! 3SM | ! 3SM | ||
| usa || usú || keesha || keéshi || keeshoo || | | usa || usú || keesha || keéshi || keeshoo || keeshah || keeshas || keeshal || keeshad | ||
|- | |- | ||
! 3SF | ! 3SF | ||
| ishi || ishí || teeti || teéti || teetii || | | ishi || ishí || teeti || teéti || teetii || teetih || teetis || teetil || teetid | ||
|- | |- | ||
! 1Ex | ! 1Ex | ||
| una || unú || keena || keéni || keennoo || | | una || unú || keena || keéni || keennoo || keenah || keenas || keenal || keenad | ||
|- | |- | ||
! 1Inc | ! 1Inc | ||
| anáni || ananí || kiina || kiíni || kiinoo || | | anáni || ananí || kiina || kiíni || kiinoo || kiinah || kiinas || kiinal || kiinad | ||
|- | |- | ||
! 2P | ! 2P | ||
| atáni || ataní || siina || siíni || siinoo || | | atáni || ataní || siina || siíni || siinoo || siinah || siinas || siinal || siinad | ||
|- | |- | ||
! 3P | ! 3P | ||
| isáni || isaní || koota || koóti || kootii || | | isáni || isaní || koota || koóti || kootii || kootih || kootis || kootil || kootid | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 119: | Line 119: | ||
|- | |- | ||
! 1S | ! 1S | ||
| an || yi || kii || yoo || | | an || yi || kii || yoo || yah || yas || yal || yad | ||
|- | |- | ||
! 2SM | ! 2SM | ||
| at || ku || kaa || kuu || | | at || ku || kaa || kuu || kuh || kus || kul || kud | ||
|- | |- | ||
! 2SF | ! 2SF | ||
| at || tu || taa || tuu || | | at || tu || taa || tuu || tuh || tus || tul || tud | ||
|- | |- | ||
! 3SM | ! 3SM | ||
| us || ka || keesh || koo || | | us || ka || keesh || koo || kah || kas || kal || kad | ||
|- | |- | ||
! 3SF | ! 3SF | ||
| ish || ta || teet || too || | | ish || ta || teet || too || tah || tas || tal || tad | ||
|- | |- | ||
! 1Ex | ! 1Ex | ||
| un || nu || keen || noo || | | un || nu || keen || noo || nah || nas || nal || nad | ||
|- | |- | ||
! 1Inc | ! 1Inc | ||
| anan || yin || kiin || yinoo || | | anan || yin || kiin || yinoo || yinah || yinas || yinal || yinad | ||
|- | |- | ||
! 2P | ! 2P | ||
| atan || sin || siin || sinoo || | | atan || sin || siin || sinoo || sinah || sinas || sinal || sinad | ||
|- | |- | ||
! 3P | ! 3P | ||
| isan || tin || koot || tinoo || | | isan || tin || koot || tinoo || tinah || tinas || tinal || tinad | ||
|- | |- | ||
! REF | ! REF | ||
| – || is || – || isoo || | | – || is || – || isoo || isah || isas || isal || isad | ||
|- | |- | ||
! REC | ! REC | ||
| – || ol || – || oloo || | | – || ol || – || oloo || olah || olas || olal || olad | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
edits