4,298
edits
Jukethatbox (talk | contribs) No edit summary |
Jukethatbox (talk | contribs) No edit summary |
||
| Line 70: | Line 70: | ||
|- | |- | ||
| /s/ || С || с || S || s | | /s/ || С || с || S || s | ||
|- | |||
| /ʃ/ || Ш || ш || Sh || sh | |||
|- | |- | ||
| /t/ || Т || т || T || t | | /t/ || Т || т || T || t | ||