7,080
edits
Tags: Mobile edit Mobile web edit |
Tags: Mobile edit Mobile web edit |
||
Line 459: | Line 459: | ||
|- | |- | ||
| rowspan="4"| τ | | rowspan="4"| τ | ||
| after vowel or | | after vowel or ⟨ρ | ||
| [d̥] | | [d̥] | ||
| | | | ||
Line 497: | Line 497: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| τζ | | rowspan="2"|τζ | ||
| | | after nasals | ||
| [dz] | | [dz] | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| τζ̌ | | elsewhere | ||
| | | [d̥z̥] | ||
| | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="2"| τζ̌ | |||
| after nasals | |||
| [dʒ] | | [dʒ] | ||
| | |||
| | |||
|- | |||
| elsewhere | |||
| [d̥ʒ̊] | |||
| | | | ||
| | | |
edits