Duozynis/Lexicon: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→Conjuntives: U's) |
(→Adverbs: U's) |
||
Line 56: | Line 56: | ||
|- | |- | ||
| /jita/ || very || ** | | /jita/ || very || ** | ||
|- | |||
| /dega/ || usually || | |||
|- | |||
| /kasu/ || up || | |||
|- | |||
| /jaː/ || under || | |||
|} | |} | ||