Isleŋ/Lexicon: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 22: | Line 22: | ||
|- | |- | ||
| ƿérña || ˈweɪɹ.ɲa || n. || food, sustinance || a priori || | | ƿérña || ˈweɪɹ.ɲa || n. || food, sustinance || a priori || | ||
|- | |||
| ymir || ˈɪ.miɹ || v. || to see, to sight || a priori || | |||
|} | |} |