Volapűük nulíik: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 151: | Line 151: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|Prefix|Stem|Determiner|Case suffix|Possessiv suffix|Modal particles | |Prefix| | ||
|- | |||
||Stem | |||
|- | |||
||Determiner | |||
|- | |||
||Case suffix | |||
|- | |||
||Possessiv suffix | |||
|- | |||
||Modal particles | |||
|} | |} | ||