Jakvalat: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 89: | Line 89: | ||
|⟨h⟩||⟨i⟩||/i/ | |⟨h⟩||⟨i⟩||/i/ | ||
|- | |- | ||
|⟨ɥ⟩|| | |⟨ɥ⟩||⟨ai⟩||/aɪ/ | ||
|- | |- | ||
|⟨b⟩||⟨u⟩||/u/ | |⟨b⟩||⟨u⟩||/u/ | ||
|- | |- | ||
|⟨q⟩|| | |⟨q⟩||⟨au⟩||/ɑʊ/ | ||
|- | |||
|⟨ı⟩||⟨∅⟩||/∅/ | |||
|- | |||
|⟨∅⟩||⟨a⟩||⟨ä⟩ | |||
|} | |} | ||