Jakvalat: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 91: | Line 91: | ||
|⟨h⟩||⟨i⟩||/i/ | |⟨h⟩||⟨i⟩||/i/ | ||
|- | |- | ||
|⟨ɥ⟩|| | |⟨ɥ⟩||⟨e⟩||/ɛ/ | ||
|- | |||
|⟨ʎ⟩||⟨y⟩||/ə/ | |||
|- | |||
|⟨y⟩||⟨a⟩||/ä/ | |||
|- | |- | ||
|⟨b⟩||⟨u⟩||/u/ | |⟨b⟩||⟨u⟩||/u/ | ||
|- | |- | ||
|⟨q⟩|| | |⟨q⟩||⟨o⟩||/ɔ/ | ||
|} | |} | ||