Tonuao: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→Syntax) |
|||
Line 589: | Line 589: | ||
| 事 | | 事 | ||
| -ing | | -ing | ||
|- | |||
! Assoc. Pl. | |||
| | |||
| 等 | |||
| et. al. | |||
| 們 | |||
| | |||
| | |||
| 들 tǔl | |||
|- | |||
|} | |} | ||