Germian/Adjectives: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→Colors) |
No edit summary |
||
Line 105: | Line 105: | ||
|- | |- | ||
| {{term|sact}} || soft | | {{term|sact}} || soft | ||
|- | |||
| {{term|siiker}} || safe | |||
|- | |- | ||
| {{term|slect}} || bad | | {{term|slect}} || bad |