Germian/Prepositions: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 80: | Line 80: | ||
|- | |- | ||
| {{term|op}} || up | | {{term|op}} || up | ||
|- | |||
| {{term|oposit}} || opposite | |||
|- | |- | ||
| {{term|oust}} || east | | {{term|oust}} || east |