Galega: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→Vowels) |
|||
Line 113: | Line 113: | ||
|un | |un | ||
|un | |un | ||
|- | |||
|ā | |||
|all places | |||
|ō̜ | |||
|ɔ | |||
|māros | |||
|moro | |||
|mòro | |||
|"big" adj. | |||
|meur | |||
|mawr | |||
|- | |||
|} | |} | ||