Galega: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→Vowels) |
(→Vowels) |
||
Line 148: | Line 148: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |||
|final a affection | |||
|o | |||
|o | |||
|kumbā | |||
|comba | |||
| | |||
|"valley" f. | |||
|komm | |||
|cwm | |||
|- | |- | ||
|final i affection | |final i affection |