Verse:Hmøøh/Talma/Literature: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
m (→Phonology) |
m (→Consonants) |
||
Line 78: | Line 78: | ||
| | | | ||
| '''g''' /g/ | | '''g''' /g/ | ||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
! colspan="2" style="" |Affricate | |||
| | |||
| '''ts''' /ts/ | |||
| '''tx''' /tɬ/ | |||
| | |||
| | |||
| | | | ||
| | | |