Duozynis/Lexicon: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→Nouns) |
(→Verbs) |
||
Line 389: | Line 389: | ||
| /jiɸo/ || waste || | | /jiɸo/ || waste || | ||
|- | |- | ||
| / | | /muh'ʎo/ || wet || | ||
|- | |||
| /ʃɯje/ || name || | |||
|- | |- | ||
| /***/ || *** || | | /***/ || *** || |