7,080
edits
(→Case) |
|||
Line 351: | Line 351: | ||
|- | |- | ||
! 1S | ! 1S | ||
| ana || anú ||kiisha || kiíshi || kiishoó || | | ana || anú ||kiisha || kiíshi || kiishoó || kiishák || kiishás || kiishál || kiishád | ||
|- | |- | ||
! 2SM | ! 2SM | ||
| ata || atú ||kaaha || kaáhi || kaahoó || | | ata || atú ||kaaha || kaáhi || kaahoó || kaahák || kaahás || kaahál || kaahád | ||
|- | |- | ||
! 2SF | ! 2SF | ||
| ati || atí ||taati || taáti || taatií || | | ati || atí ||taati || taáti || taatií || taatík || taatís || taatíl || taatíd | ||
|- | |- | ||
! 3SM | ! 3SM | ||
| usa || usú || keesha || keéshi || keeshoó || | | usa || usú || keesha || keéshi || keeshoó || keeshák || keeshás || keeshál || keeshád | ||
|- | |- | ||
! 3SF | ! 3SF | ||
| ishi || ishí || teeti || teéti || teetií || | | ishi || ishí || teeti || teéti || teetií || teetík || teetís || teetíl || teetíd | ||
|- | |- | ||
! 1Ex | ! 1Ex | ||
| una || unú || keena || keéni || keennoó || | | una || unú || keena || keéni || keennoó || keenák || keenás || keenál || keenád | ||
|- | |- | ||
! 1Inc | ! 1Inc | ||
| anáni || ananí || kiina || kiíni || kiinoó || | | anáni || ananí || kiina || kiíni || kiinoó || kiinák || kiinás || kiinál || kiinád | ||
|- | |- | ||
! 2P | ! 2P | ||
| atáni || ataní || siina || siíni || siinoó || | | atáni || ataní || siina || siíni || siinoó || siinák || siinás || siinál || siinád | ||
|- | |- | ||
! 3P | ! 3P | ||
| isáni || isaní || koota || koóti || kootií || | | isáni || isaní || koota || koóti || kootií || kootík || kootís || kootíl || kootíd | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 385: | Line 385: | ||
|- | |- | ||
! 1S | ! 1S | ||
| an || yi || kii || yoó || | | an || yi || kii || yoó || yák || yás || yál || yád | ||
|- | |- | ||
! 2SM | ! 2SM | ||
| at || ku || kaa || kuú || | | at || ku || kaa || kuú || kúk || kús || kúl || kúd | ||
|- | |- | ||
! 2SF | ! 2SF | ||
| at || tu || taa || tuú || | | at || tu || taa || tuú || túk || tús || túl || túd | ||
|- | |- | ||
! 3SM | ! 3SM | ||
| us || ka || keesh || koó || | | us || ka || keesh || koó || kák || kás || kál || kád | ||
|- | |- | ||
! 3SF | ! 3SF | ||
| ish || ta || teet || toó || | | ish || ta || teet || toó || ták || tás || tál || tád | ||
|- | |- | ||
! 1Ex | ! 1Ex | ||
| un || na || keen || noó || | | un || na || keen || noó || nák || nás || nál || nád | ||
|- | |- | ||
! 1Inc | ! 1Inc | ||
| anan || yin || kiin || yinoó || | | anan || yin || kiin || yinoó || yinák || yinás || yinál || yinád | ||
|- | |- | ||
! 2P | ! 2P | ||
| atan || sin || siin || sinoó || | | atan || sin || siin || sinoó || sinák || sinás || sinál || sinád | ||
|- | |- | ||
! 3P | ! 3P | ||
| isan || tin || koot || tinoó || | | isan || tin || koot || tinoó || tinák || tinás || tinál || tinád | ||
|- | |- | ||
! REF | ! REF | ||
| – || is || – || isoó || | | – || is || – || isoó || isák || isás || isál || isád | ||
|- | |- | ||
! REC | ! REC | ||
| – || ol || – || oloó || | | – || ol || – || oloó || olák || olás || olál || olád | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
edits