Duozynis/Lexicon: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 29: | Line 29: | ||
| /ziɾ/ || young || ** | | /ziɾ/ || young || ** | ||
|- | |- | ||
| /***/ || ** | | /masu/ || vulgar || ** | ||
|- | |||
| /dɯβiː/ || violent || ** | |||
|- | |||
| /ʝafeː/ || various || ** | |||
|- | |||
| /saru/ || saru || ** | |||
|} | |} | ||