Duozynis/Lexicon: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→Adjectives: Ts) |
(→Adjectives: Ts) |
||
Line 45: | Line 45: | ||
| /da/ || true || | | /da/ || true || | ||
|- | |- | ||
| / | | /kezeho/ || troublesome || | ||
|- | |||
| /miːpy/ || top || | |||
|- | |||
| /ɨe/ || tired || | |||
|} | |} | ||