Duozynis/Lexicon: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→Verbs: T's) |
(→Prepositions: Ts) |
||
Line 352: | Line 352: | ||
|- | |- | ||
| /bu/ || to || | | /bu/ || to || | ||
|- | |||
| /dɯnu/ || throughout || | |||
|- | |||
| /du/ || through || | |||
|- | |||
| / | |||
|} | |} | ||