Dwendish: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 261: | Line 261: | ||
| {{IPA|ᵑɡʷ}} || ŋʷ || - || w | | {{IPA|ᵑɡʷ}} || ŋʷ || - || w | ||
|- | |- | ||
| | | ð̠ || - || n || θ̠ | ||
|- | |- | ||
| | | l || - || n || ɬ | ||
|- | |- | ||
| | | j || - || ɲ || ç | ||
|- | |- | ||
| | | ɣ || - || ŋ || x | ||
|- | |||
| w || - || ŋʷ || xʷ | |||
|} | |} | ||