Volapűük nulíik: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 255: | Line 255: | ||
|| [n:] | || [n:] | ||
|- | |- | ||
|| f | |||
|| [f] | |||
|| ff | |||
|| [f:] | |||
|- | |||
|| s | |||
|| [s] | |||
|| ss | |||
|| [s:] | |||
|- | |||
|| z | |||
|| [z] | |||
|| zz | |||
|| [z:] | |||
|- | |||
|| š | |||
|| [ʃ] | |||
|| š | |||
|| [ʃ:] | |||
|- | |||
|| ž | |||
|| [ʒ] | |||
|| žž | |||
|| [ʒ:] | |||
|- | |||
|| | |||
|} | |} | ||