Togarmite/Old/Gzarot: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
m (→faȝāl) |
m (→faȝāl) |
||
Line 506: | Line 506: | ||
| ''manė́'' | | ''manė́'' | ||
|- | |- | ||
! | ! future | ||
| ''ʔamėnṓ'' | |||
| ''θamėnṓ'' | |||
| ''θamėnī́'' | |||
| ''yamėnṓ'' | |||
| ''yamėnī́'' | |||
| ''namėnṓ'' | |||
| ''θamėnū́'' | |||
| ''θamėnṓna'' | |||
| ''yamėnū́'' | |||
| ''yamėnṓna'' | |||
|- | |||
! future | |||
| ''ʔamnṓ'' | | ''ʔamnṓ'' | ||
| ''θamnṓ'' | | ''θamnṓ'' |