Eadlan/Older draft/Netagic: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
m (→Paradigms) |
m (→Paradigms) |
||
Line 230: | Line 230: | ||
| ''ukiłčænæ'' | | ''ukiłčænæ'' | ||
| ''ukiłčæšum'' | | ''ukiłčæšum'' | ||
|- | |||
! future | |||
| ''ukibæli'' | |||
| ''ukibædi'' | |||
| ''ukibæ'' | |||
| ''ukibækæbi'' | |||
| ''ukibænæbi'' | |||
| ''ukibæbi'' | |||
| ''ukibækæ'' | |||
| ''ukibænæ'' | |||
| ''ukibæšum'' | |||
|} | |} | ||