Tigol/Proto-Tigol/Lexicon: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
m (→C) |
m (→L) |
||
Line 495: | Line 495: | ||
|- | |- | ||
|láuzanléin||v||||||volunteer | |láuzanléin||v||||||volunteer | ||
|- | |||
|lēnfī́n||v||||||welcome, bless, celebrate | |||
|- | |- | ||
|lēvéin||v||||||run | |lēvéin||v||||||run |