Pradiul/Lexicon: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
m (→E) |
m (→S) |
||
Line 247: | Line 247: | ||
|- | |- | ||
|Sahn||cause, reason, logical argument|||| | |Sahn||cause, reason, logical argument|||| | ||
|- | |||
|Sek||voice, sound|||| | |||
|- | |- | ||
|seü||if|||| | |seü||if|||| |