Pradiul/Lexicon: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
m (→S) |
m (→D) |
||
Line 34: | Line 34: | ||
|- | |- | ||
|dong||know (a fact), learn|||| | |dong||know (a fact), learn|||| | ||
|- | |||
|Dâh||human, person|||| | |||
|- | |- | ||
|dâhl||black|||| | |dâhl||black|||| |