Pradiul/Lexicon: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
m (→M) |
m (→S) |
||
Line 263: | Line 263: | ||
|- | |- | ||
|Sahn||cause, reason, logical argument|||| | |Sahn||cause, reason, logical argument|||| | ||
|- | |||
|sdahr||sick|||| | |||
|- | |- | ||
|Sek||voice, sound|||| | |Sek||voice, sound|||| |