Tonuao: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
(→Syntax) |
||
Line 715: | Line 715: | ||
| | | | ||
| 아/어 a/ǒ | | 아/어 a/ǒ | ||
| | |||
|- | |||
! Subjunctive | |||
| ''nya'' | |||
| 若 ''nyaku'' | |||
| may | |||
| | |||
| | |||
| | | | ||
|- | |- |