Germian/Adjectives: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 123: | Line 123: | ||
|- | |- | ||
| {{term|strak}} || straight | | {{term|strak}} || straight | ||
|- | |||
| {{term|subtiil}} || subtle | |||
|- | |- | ||
| {{term|tverc}} || trans | | {{term|tverc}} || trans |