Germian/Verbs: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 68: | Line 68: | ||
|- | |- | ||
| {{term|dreiden}} || to turn | | {{term|dreiden}} || to turn | ||
|- | |||
| {{term|drerend}} || to tremble | |||
|- | |- | ||
| {{term|dringken}} || to drink | | {{term|dringken}} || to drink |