Germian/Verbs: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→Verbs) |
No edit summary |
||
Line 390: | Line 390: | ||
|- | |- | ||
| {{term|vasen}} || to wash | | {{term|vasen}} || to wash | ||
|- | |||
| {{term|veiten}} || to wait | |||
|- | |- | ||
| {{term|veljen}} || to choose | | {{term|veljen}} || to choose |