User:IlL/Spare pages 1/22: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 55: | Line 55: | ||
| | | | ||
| and | | and | ||
| | |||
|- | |||
| žrivna | |||
| ''n'' | |||
| | |||
| father | |||
| | |||
|- | |||
| žrogeš | |||
| ''n'' | |||
| | |||
| uncle | |||
| | |||
|- | |||
| xnra | |||
| ''n'' | |||
| | |||
| ruby | |||
| | |||
|- | |||
| hedzra | |||
| ''n'' | |||
| | |||
| aunt | |||
| | |||
|- | |||
| gzin | |||
| ''v'' | |||
| | |||
| shine | |||
| | |||
|- | |||
| yaxim | |||
| ''n'' | |||
| | |||
| pink sapphire | |||
| | |||
|- | |||
| ldag | |||
| ''n'' | |||
| | |||
| door | |||
| | |||
|- | |||
| lvar | |||
| ''v'' | |||
| | |||
| to play | |||
| | |||
|- | |||
| yaxim | |||
| ''n'' | |||
| | |||
| pink sapphire | |||
| | |||
|- | |||
| masvix | |||
| ''v'' | |||
| | |||
| be full of | |||
| | |||
|- | |||
| tmežov | |||
| ''v'' | |||
| | |||
| find | |||
| | |||
|- | |||
| opxram | |||
| ''n'' | |||
| | |||
| reed | |||
| | |||
|- | |||
| tvrani | |||
| ''v'' | |||
| | |||
| love | |||
| | |||
|- | |||
| mežov | |||
| ''v'' | |||
| | |||
| find | |||
| | |||
|- | |||
| čadzri | |||
| ''n'' | |||
| | |||
| brother | |||
| | |||
|- | |||
| šmer | |||
| ''n'' | |||
| | |||
| man | |||
| | |||
|- | |||
| takmi | |||
| ''n'' | |||
| | |||
| mother | |||
| | |||
|- | |||
| cvar | |||
| ''n'' | |||
| | |||
| sapphire | |||
| | |||
|- | |||
| tkešet | |||
| ''v'' | |||
| | |||
| regard | |||
| | |||
|- | |||
| vnam | |||
| ''n'' | |||
| | |||
| padparadscha | |||
| | |||
|- | |||
| vlo | |||
| ''v'' | |||
| | |||
| live | |||
| | |||
|- | |||
| udvanit | |||
| ''adj'' | |||
| | |||
| happy | |||
| | | | ||
|} | |} | ||
[[Category:Tsrovesh]] | |||