User:Bbbourq: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
m (→Testing Area) |
m (→Testing Area) |
||
Line 58: | Line 58: | ||
|- style="background-color:#ffffff;" | |- style="background-color:#ffffff;" | ||
| Vađaljo || Džasamljo || Bäriazljo || - || Sonqarljo || - | | Vađaljo || Džasamljo || Bäriazljo || - || Sonqarljo || - | ||
|- | |||
| rowspan="2" | Comitative | |||
| colspan="6" | -ma | |||
|- style="background-color:#ffffff;" | |||
| Vađama || Džasamma || Bäriazma || - || Sonqarma || - | |||
|- | |||
| rowspan="2" | Vocative | |||
| colspan="6" | -kes | |||
|- style="background-color:#ffffff;" | |||
| Vađakes || Džasamkes || Bäriazkes || - || Sonqarkes || - | |||
|} | |} |