Kukʉp/Lexicon: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 41: | Line 41: | ||
|- | |- | ||
| a'o || /’aʔɒ/ || red || Ongo || ao /ˈaɔ/ | | a'o || /’aʔɒ/ || red || Ongo || ao /ˈaɔ/ | ||
|- | |||
|wowʉput || /wo'vʉput/ || above the deck of a ship; overhead || Old Kukʉp || | |||
|} | |} | ||