108,479
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 216: | Line 216: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color:#FFE7E7" | || /ɣʷ/ || | | style="background-color:#FFE7E7" | || /ɣʷ/ || | ||
|} | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center;" | |||
|+ Vowel letters | |||
|- | |||
! Letter !! [[Hceor Theec]] !! [[Gwaxol]] !! [[Hlartai]] !! [[Late Nentammmi]] !! [[Wakane]] | |||
|- | |||
|- | |- | ||
| rowspan="3" | [[File:Hanoehn-I.jpg|100px]] || ni⁵ || ni¹ || | | rowspan="3" | [[File:Hanoehn-I.jpg|100px]] || ni⁵ || ni¹ || | ||