1,439
edits
Line 85: | Line 85: | ||
|v | |v | ||
|wash | |wash | ||
|- | |||
|ceri | |||
|a | |||
|slow | |||
|- | |- | ||
|cu | |cu | ||
Line 105: | Line 109: | ||
|a | |a | ||
|beautiful | |beautiful | ||
|- | |||
|denna | |||
|v | |||
|like (IPFV enjoy) | |||
|- | |- | ||
|doki | |doki | ||
Line 161: | Line 169: | ||
|n | |n | ||
|wind | |wind | ||
|- | |||
|ennire | |||
|a | |||
|fast | |||
|- | |- | ||
|ennu | |ennu | ||
Line 346: | Line 358: | ||
|become (NOM→ACC) | |become (NOM→ACC) | ||
|- style="background: #E8E8E8" | |- style="background: #E8E8E8" | ||
|keki | |||
|n | |||
|rock | |||
|- | |||
|kekire | |||
|a | |||
|hard | |||
|- | |||
|kela | |kela | ||
|n | |n | ||
Line 393: | Line 413: | ||
|v | |v | ||
|do | |do | ||
|- | |||
|kollo | |||
|v | |||
|build | |||
|- | |||
|kosi | |||
|n | |||
|building | |||
|- | |- | ||
|kumy | |kumy |
edits