8,622
edits
Line 120: | Line 120: | ||
|- | |- | ||
| nerēktun || nerēktai || Nerekton || nerēktumi dældā (Nerektic) || Central West || Nerektic ''Nerekton'' | | nerēktun || nerēktai || Nerekton || nerēktumi dældā (Nerektic) || Central West || Nerektic ''Nerekton'' | ||
|- | |- | ||
| oyitthava || oyithyai || Ois-säb || oyithyumi dældā (Oisan) || Central West || Oisan ''Ois-säb'' [ɔʏ̯θθɛβ] | | oyitthava || oyithyai || Ois-säb || oyithyumi dældā (Oisan) || Central West || Oisan ''Ois-säb'' [ɔʏ̯θθɛβ] | ||
Line 152: | Line 150: | ||
|- | |- | ||
| vaduthvāna || vaduthvānyai || Wòrȉtwaong || næcayumi dældā (Nâdjawārre) || West || Nâdjawārre ''Wòrȉtwaong'' [wo˥˩.ɾɯ˥˩.tʰwɔŋ˥] | | vaduthvāna || vaduthvānyai || Wòrȉtwaong || næcayumi dældā (Nâdjawārre) || West || Nâdjawārre ''Wòrȉtwaong'' [wo˥˩.ɾɯ˥˩.tʰwɔŋ˥] | ||
|- | |||
| vaṇivudælteh || vaṇivudæltyai || Rūfīyya || vaṇivudæltyumi dældā (Rūfyan) || West End<br/><small>transcontinental country, partially in Evandor</small> || Nâdjawārre ''Wornìwuryȁngdé'' | |||
|- | |- | ||
| yalaṣmārya || yalaṣmākhai || Yalašmořea || yalaṣmākhumi dældā (Yalašmařian) || Central West || Yalašmařian ''Yalašmořea'' | | yalaṣmārya || yalaṣmākhai || Yalašmořea || yalaṣmākhumi dældā (Yalašmařian) || Central West || Yalašmařian ''Yalašmořea'' |
edits