8,622
edits
Line 204: | Line 204: | ||
|- | |- | ||
| nūpakāḍuh || nūpakājasai || Norpkardor || nūpakājasumi dældā (Norpkarďaz) || Northwest || Norpkarďaz ''Norpkardor'' [nuːpkaːɖu], exonym from the endonym ''Norpkarďaz'' [nuːpkaːɖʐaz] | | nūpakāḍuh || nūpakājasai || Norpkardor || nūpakājasumi dældā (Norpkarďaz) || Northwest || Norpkarďaz ''Norpkardor'' [nuːpkaːɖu], exonym from the endonym ''Norpkarďaz'' [nuːpkaːɖʐaz] | ||
|- | |- | ||
| pǣga || pǣgyai || Péig || pǣgyumi dældā (Péigu) || West || Péigu ''Péig'' [ˈpɛːɪ̯ɡ] | | pǣga || pǣgyai || Péig || pǣgyumi dældā (Péigu) || West || Péigu ''Péig'' [ˈpɛːɪ̯ɡ] | ||
Line 218: | Line 216: | ||
|- | |- | ||
| uṇḍāleka || uṇḍālekyai || Vuntàlica || luvæcadæltyumi dældā ([[Helinetian]]) || South || Helinetian ''Vuntàlica'' [Ɂunˈdaˑɾɪ̞ka] | | uṇḍāleka || uṇḍālekyai || Vuntàlica || luvæcadæltyumi dældā ([[Helinetian]]) || South || Helinetian ''Vuntàlica'' [Ɂunˈdaˑɾɪ̞ka] | ||
|- | |||
| vaṇivudælteh || vaṇivudæltyai || Rūfīyya || vaṇivudæltyumi dældā (Rūfyan) || Southeast<br/><small>transcontinental country, partially in Márusúturon</small> || Nâdjawārre ''Wornìwuryȁngdé'' | |||
|- | |- | ||
| vēṭanīh || vēṭanīyai || Vétaní || jarajræltyumi dældā ([[Cerian]]) || West || Cerian ''Vétaní'' | | vēṭanīh || vēṭanīyai || Vétaní || jarajræltyumi dældā ([[Cerian]]) || West || Cerian ''Vétaní'' |
edits