Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Nankôre: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Nankôre
(view source)
Revision as of 05:14, 26 August 2018
44 bytes removed
,
26 August 2018
m
→Aspect
Revision as of 05:11, 26 August 2018
(
view source
)
Anyar
(
talk
|
contribs
)
m
(
→Number
)
← Older edit
Revision as of 05:14, 26 August 2018
(
view source
)
Anyar
(
talk
|
contribs
)
m
(
→Aspect
)
Newer edit →
Line 813:
Line 813:
! style=""| Continuative
! style=""| Continuative
| =namporo|| to continue
| =namporo|| to continue
|-
! style=""| Inceptive
| =otah|| to begin
|-
|-
! style=""| Cessative
! style=""| Cessative
Anyar
5,468
edits