Westlandish: Difference between revisions

Line 185: Line 185:
| Example |||||| Example || Example || Example || Example || Example || Example || Example || /t/
| Example |||||| Example || Example || Example || Example || Example || Example || Example || /t/
|-
|-
| Example |||||| Example || Example || Example || Example|||| || Example || Example || Example || /k/
| Example |||||| Example || Example || Example || Example|||| Example || Example || Example || /k/
|-
|-
| Example || Example |||||| Example || Example || Example || Example || Example || Example || /kʲ/
| Example || Example |||||| Example || Example || Example || Example || Example || Example || /kʲ/
Line 208: Line 208:
|-
|-
| Example || Example|||| || Example || Example || Example || Example || Example || Example || /ɹ/
| Example || Example|||| || Example || Example || Example || Example || Example || Example || /ɹ/
|-
|||||||||||||||||||||/l/
|}
|}


7,915

edits