Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Emòn: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Emòn
(view source)
Revision as of 19:33, 4 May 2021
42 bytes removed
,
4 May 2021
→Consonants
Revision as of 19:33, 4 May 2021
(
view source
)
Akiliyh
(
talk
|
contribs
)
(
→Phonology
)
← Older edit
Revision as of 19:33, 4 May 2021
(
view source
)
Akiliyh
(
talk
|
contribs
)
(
→Consonants
)
Newer edit →
Line 135:
Line 135:
|{{IPA|d}}
|{{IPA|d}}
|{{IPA|ɡ}}
|{{IPA|ɡ}}
|-
!colspan=2|Affricate
|
|{{IPA|t͡s}}
|
|-
|-
!rowspan=2|Fricative
!rowspan=2|Fricative
Akiliyh
17
edits