Germian/Nouns: Difference between revisions

Line 383: Line 383:
|-
|-
| {{term|draag artist, qiing}} || drag artist, queen/king
| {{term|draag artist, qiing}} || drag artist, queen/king
|-
| {{term|dysfori}} || dysphoria
|-
| {{term|eufori}} || euphoria
|-
|-
| {{term|femlin}} || female, woman, girl, feminine
| {{term|femlin}} || female, woman, girl, feminine
1,604

edits