Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Germian/Nouns: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Germian/Nouns
(view source)
Revision as of 20:08, 15 July 2024
80 bytes removed
,
15 July 2024
→Family
Revision as of 20:02, 15 July 2024
(
view source
)
Jeppesper
(
talk
|
contribs
)
(
→Sexology
)
← Older edit
Revision as of 20:08, 15 July 2024
(
view source
)
Jeppesper
(
talk
|
contribs
)
(
→Family
)
Newer edit →
Line 267:
Line 267:
|-
|-
| {{term|wawa}} || (neutral) mom/dad
| {{term|wawa}} || (neutral) mom/dad
|-
| {{term|mapa}} || (neutral) mom/dad
|-
| {{term|pama}} || (neutral) mom/dad
|-
|-
| {{term|einic elder}} || single parent
| {{term|einic elder}} || single parent
Jeppesper
1,604
edits