Germian/Nouns: Difference between revisions

Jump to navigation Jump to search
no edit summary
No edit summary
Line 267: Line 267:
|-
|-
| {{term|wawa}} || (neutral) mom/dad
| {{term|wawa}} || (neutral) mom/dad
|-
| {{term|vava}} || (neutral) mom/dad
|-
| {{term|wava}} || (neutral) mom/dad
|-
| {{term|vaua}} || (neutral) mom/dad
|-
|-
| {{term|einic elder}} || single parent
| {{term|einic elder}} || single parent
1,604

edits

Navigation menu