Oltic: Difference between revisions

63 bytes removed ,  1 August 2025
Line 331: Line 331:


{| class="IPA wikitable"
{| class="IPA wikitable"
+ Pronouns
|-
! colspan="2"| !! {{gcl|SG}} !! {{gcl|PL}} !! {{gcl|POSS}}.{{gcl|SG}} !! {{gcl|POSS}}.{{gcl|PL}} !! {{gcl|REFL}} !! {{gcl|RECP}}
! colspan="2"| !! {{gcl|SG}} !! {{gcl|PL}} !! {{gcl|POSS}}.{{gcl|SG}} !! {{gcl|POSS}}.{{gcl|PL}} !! {{gcl|REFL}} !! {{gcl|RECP}}
|-
|-
! colspan="2"| {{gcl|1}}
! colspan="2"| {{gcl|1}}
| SG || PL || POSS.SG || POSS.PL || REFL || RECP
μί || σνίς || μοί || ὰσρον || ζεῖμ || μίζε
μί || σνίς || μοί || ὰσρον || ζεῖμ || μίζε
|-
|-
108,479

edits