Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Mariupol Gothic: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Mariupol Gothic
(view source)
Revision as of 04:38, 10 August 2025
22 bytes removed
,
10 August
m
→Vowels
Revision as of 06:50, 9 August 2025
(
view source
)
Aelfwine
(
talk
|
contribs
)
m
(
→Vowels
)
← Older edit
Revision as of 04:38, 10 August 2025
(
view source
)
Aelfwine
(
talk
|
contribs
)
m
(
→Vowels
)
Newer edit →
Line 132:
Line 132:
|-
|-
! High
! High
| i
y
| i
|
|
ᵻ
| u
| u
|-
|-
! Mid
! Mid
| e
| e
| ə
| ə
| o
| o
|-
! Mid
| ɛ œ
|
|
|-
|-
! Low
! Low
!
!
| a
!
!
| ɑ
|-
|-
|}
|}
Aelfwine
84
edits