6,897
edits
m (→Orthography) |
|||
Line 37: | Line 37: | ||
!width=100| <center>Latin</center> !!width=100| <center> IPA </center> !!width=100| <center>Arabic </center> !!width=100| <center>Gothic</center> !!width=100| <center>New Gothic</center> | !width=100| <center>Latin</center> !!width=100| <center> IPA </center> !!width=100| <center>Arabic </center> !!width=100| <center>Gothic</center> !!width=100| <center>New Gothic</center> | ||
|- | |- | ||
| <center>A a</center> || <center>ʌ, | | <center>A a</center> || <center>ʌ, ɑ(ː)<sup>1</sup></center> || <big><big><center>ــَـ ، ــَا</center></big></big> || <center>𐌰</center> || <center>A a</center> | ||
|- | |- | ||
| <center>Á á</center> || <center> | | <center>Á á</center> || <center>ɑ(ː)<sup>1</sup></center> || <big><big><center> ــَا</center></big></big> || <center>𐌰</center> || <center>Ā ā</center> | ||
|- | |- | ||
| <center>Ä ä</center> || <center>æ, ɛ(ː)<sup>1</sup></center> || <big><big><center>ــًـ ، ــًا</center></big></big> || <center>𐌰𐌹</center> || <center>Ai ai</center> | | <center>Ä ä</center> || <center>æ, ɛ(ː)<sup>1</sup></center> || <big><big><center>ــًـ ، ــًا</center></big></big> || <center>𐌰𐌹</center> || <center>Ai ai</center> | ||
|- | |- | ||
| <center>Ea ea</center> || <center>ɛ(ː)<sup>1</sup></center> || <big><big><center> ــًا</center></big></big> || <center>𐌰𐌹</center> || <center>Āi āi</center> | | <center>Ea ea</center> || <center>ɛ(ː)<sup>1</sup></center> || <big><big><center> ــًا</center></big></big> || <center>𐌰𐌹</center> || <center>Āi āi</center> | ||
|- | |||
| <center>Å å</center> || <center>ɒ, ɔ(ː)<sup>1</sup></center> || <big><big><center>ــٗـ ، ــٗا</center></big></big> || <center>𐌰𐌿</center> || <center>An an</center> | |||
|- | |||
| <center>Oa oa</center> || <center>ɔ(ː)<sup>1</sup></center> || <big><big><center> ــٗا</center></big></big> || <center>𐌰𐌿</center> || <center>Ān ān</center> | |||
|- | |- | ||
| <center>B b</center> || <center>b, -f, -p<sup>2</sup></center> || <big><big><center>ب </center></big></big> || <center>𐌱</center> || <center>B b</center> | | <center>B b</center> || <center>b, -f, -p<sup>2</sup></center> || <big><big><center>ب </center></big></big> || <center>𐌱</center> || <center>B b</center> |
edits