Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Greko-Latina: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Greko-Latina
(view source)
Revision as of 00:58, 25 September 2016
36 bytes added
,
25 September 2016
→Orthography
Revision as of 00:51, 25 September 2016
(
view source
)
Cam
(
talk
|
contribs
)
(
→Vowels
)
← Older edit
Revision as of 00:58, 25 September 2016
(
view source
)
Cam
(
talk
|
contribs
)
(
→Orthography
)
Newer edit →
Line 43:
Line 43:
|-
|-
| a || ɑ ||
| a || ɑ ||
|-
| æ || æ ||ɛ
|-
|-
| b || b ||
| b || b ||
Line 71:
Line 73:
|-
|-
| o || o ||
| o || o ||
|-
| œ || œ ||
|-
|-
| p || p ||
| p || p ||
Cam
66
edits