1,279
edits
Line 407: | Line 407: | ||
{| {{Table/bluetable}} style="text-align:center; vertical-align:middle" | {| {{Table/bluetable}} style="text-align:center; vertical-align:middle" | ||
!colspan="12"|Haoliadh Maur (Haoli Numbers) [0-20] | !colspan="12"|Haoliadh Maur (Haoli Numbers) | ||
|- | |||
!colspan="3"|[0-20] | |||
|- | |||
!colspan="3"|[20-40] | |||
|- | |- | ||
!Decimal !! Vigesimal !! Haoli | !Decimal !! Vigesimal !! Haoli | ||
Line 452: | Line 456: | ||
|- | |- | ||
|20 || 10 || uv | |20 || 10 || uv | ||
|- | |||
!Decimal !! Vigesimal !! Haoli | |||
|- | |||
|20 || 10 || uv | |||
|- | |||
|21 || 11 || uvedu | |||
|- | |||
|22 || 12 || uvket | |||
|- | |||
|23 || 13 || uvhar | |||
|- | |||
|24 || 14 || uvneg | |||
|- | |||
|25 || 15 || uvote | |||
|- | |||
|26 || 16 || uvvat | |||
|- | |||
|27 || 17 || uvjet | |||
|- | |||
|28 || 18 || uvnjol | |||
|- | |||
|29 || 19 || uvreso | |||
|- | |||
|30 || 1A || uvpoi | |||
|- | |||
|31 || 1B || uvofu | |||
|- | |||
|32 || 1C || uvver | |||
|- | |||
|33 || 1D || uvlos | |||
|- | |||
|34 || 1E || uvis | |||
|- | |||
|35 || 1F || uvox | |||
|- | |||
|36 || 1G || uvcic | |||
|- | |||
|37 || 1H || uvtal | |||
|- | |||
|38 || 1J || uvaf | |||
|- | |||
|39 || 1K || uvbona | |||
|- | |||
|40 || 20 || ketuv | |||
|} | |} | ||
edits